Меню

Моя подорож у космос

Урок «Подорож у космос»

Інтегрований урок інформатики

« Подорож у Космос »

3 клас

Тема. Середовище редактора презентацій. Графічні об’єкти слайдів. Вставлення та переміщення графічних об’єктів слайдів.

Мета:

  • навчальна: продовжувати формувати уявлення про програму PowerPoint та ознайом лювати з її можливостями; учити додавати графічні об’єкти до слайдів, змінювати їх властивості; ознайомити учнів з елементами астрономії ; формувати науковий світогляд ; ознайомити з елементами астрономії на доступних прикладах ;
  • розвивальна: розвивати інтерес до наукових знань, увагу, пам’ять, словниковий запас, зв’язне мовлення , вміння спостерігати;
  • виховна : виховувати патріотизм, любов до природи, бажання піклуватися про неї, повагу до оточуючих.

Тип уроку : засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність : дошка, комп’ютери, навчальна презентація , фото

Програмне забезпечення : PowerPoint , сходинки до інформатики.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Доброго ранку, сонце і вітер!

Доброго ранку, ліси і поля!

Доброго ранку, плането Земля!

А всім присутнім зичимо здоров’я й добра!

ІІ. Актуалізація опорних знань

1 слайд

1. Повторення правил ТБ

— Щоб бути здоровими і все у нас з вами було добре, слід дотримуватись правил безпеки в комп’ютерному кабінеті. Тож пригадаймо їх.

У кожного на парті лежать картки. Обговоріть у парах те правило, яке ви б хотіли нагадати своїм однокласникам. У вас на це є 30 с.

Я прошу одного представника назвати правило, яке ви обрали, та прикріпити відповідний знак на дошку, будьте уважні, щоб не повторюватись.

Молодці! Ми з вами повторили правила та створили слайд.

— А де їх використовують? (у презентаціях)

Тож пригадаймо все, що ми знаємо про презентації, за допомогою тесту.

Займіть свої місця за комп’ютерами.

До вашої уваги тест, який ви маєте виконати впродовж 2 хвилин.

2 слайд

2. Інтерактивна вправа

Молодці! Втомились? Тепер трішки відпочинемо. Заплющіть оченята та послухайте мелодію.

(Космічна музика, загадкова)

— Що ви уявляли? (щось загадкове…)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

3 слайд

— Отже, сьогодні під час уроку ми здійснимо подорож в те місце, яке залишається загадкою для багатьох дослідників – у космос . Нехай ця подорож принесе вам багато нових знань та приємні несподіванки. Також ми будемо продовжувати знайомитись з можливостями середовища презентацій PowerPoint , вчитимемось додавати графічні об’єкти до слайдів та змінювати їх властивості. А додатковим завданням буде додавання анімації.

І V . Вивчення нового матеріалу

— І зватимемось ми не учнями, а астронавтами.

— А хто ж такі астронавти? (Люди, які вивчають космос)

— Отже, ми — астронавти, як і наш відомий земляк, перший українець, який побував у космосі.

-Хто знає, про кого йде мова? (Леонід Каденюк)

4 слайд

— Але варто знати, що Леонід Каденюк не лише бував у космосі, а ще й, як справжній астронавт, працював у лабораторіях, проводив досліди та наукові експерименти.

— Я пропоную перевірити, чи зможемо ми з вами стати справжніми астронавтами та дослідниками. Уявімо себе в лабораторії.

5 слайд

У кожного перед монітором лежать картки з емблемкою. Займіть місце за столом з відповідним знаком. Це буде вашим робочим кабінетом.

Перед вами матеріали досліджень науковців. Ці знання вам знадобляться в космосі. Ви маєте виділити в них ту частину, яка належить людям відповідної професії. У вас на це є 3 хв.

Читайте также:  Три дня дождя космос табы

— Час вичерпано. Тож представте свої відповіді.

— Молодці! Ви гарно впорались із завданням.

І з тими знаннями, які ви щойно отримали, ми можемо відправлятися в космос.

— То ж сідай мо у зореліт, ми вирушаємо у захопливу подорож до зірок.

— Займіть свої місця за комп’ютерами. Але йти потрібно, як астронавти в космосі, без сили тяжіння.

6 слайд

— Знайдіть на робочому столі ярлик програми “Сходинки до інформатики” , відкрийте програму. Оберіть завдання « Математичний космодром » та відправте свою ракету у космос.

Веди нас, сонечко, в політ

Більше дізнаємось про світ.

Ми діти світла ,діти сонця

І лиш заглянем у віконце,

Лише прокинемося рано,

Зразу нам світленько стане .

— Вже всі астронавти відправили свої ракети в космос. І перед нами відкривається неосяжний простір, де зірок так багато . А чи зможемо ми їх порахувати?

Перегляд відео

Ну що, хтось встиг порахувати зорі?

— Скажіть, будь ласка, мої юні астронавти, що найбільше вас вразило?

— В елетенські небесні тіла мають велику силу тяжі ння. Тому утворилися планети, які постійно рухаються навколо Сонця.
Планети – це небесні тіла, що не випромінюють світла і тепла. За розмірами вони неоднакові, розташовані на різній відстані від Сонця і рухаються по своїй орбіті.

7 слайд

V . Осмислення та закріплення матеріалу. Виконання практичного завдання

— Тож спробуймо за допомогою редактора презентацій створити слайд і додати до нього графічні зображення. Уважно слухайте та виконуйте разом зі мною. Ми з вами зробимо загадкове зоряне небо.

Інструктаж виконання практичного завдання

1. Знайдіть на робочому столі папку під назвою «Космос»

2. Перегляньте файли, які містяться в ній.

3. Відкрийте програму Microsoft PowerPoint .

4. Знайдіть на стрічці вкладку «вставка», натисніть на неї та оберіть кнопку «малюнок». (рисунок на російській мові).

5. Оберіть у вікні «Вставка малюнка» місце знаходження файлу з потрібним малюнком».

6. Установіть вказівник на файл і клацніть ліву кнопку миші.

7. Натисніть кнопку «Вставити».

Малюнок, який ви додали, має свої властивості: розмір по висоті, ширині, положення на слайді та інші. Значення цих властивостей можна змінювати. Для цього потрібно навести на нього вказівник та натиснути один раз ліву кнопку миші. Після виділення навколо малюнка з’явиться контур у вигляді тонкої рамки з маркерами для зміни розмірів та обертання. Вибравши відповідний маркер і натиснувши ліву кнопку миші, ви можете змінювати розміри та положення малюнка.

Ми щойно разом додали фон для слайду, а ви за тим же алгоритмом самостійно спробуйте додати планети до космічного слайду. Зоряне небо у вас у всіх однакове, а от розташування планет пропоную зробити власне.

Тож ви можете починати виконувати практичне завдання, але не забувайте про те, як правильно сидіти за комп’ютером, згадайте, як потрібно тримати мишку.

Додаткове завдання. Зайдіть на вкладку анімація і спробуйте самостійно до планет додати анімацію, щоб вони рухались навколо сонця.

Видео «Красоты Вселенной»

— Перейдіть в режим перегляду презентацій, давайте погляньмо на роботи.

– Які ж вони у вас вийшли?

V І. Підведення підсумків уроку

Астронавти передають повідомлення на Землю за допомогою спеціальних сигналів. І ви на мої запитання відповідайте сигналами.

Читайте также:  Открытый космос стар медиа

8 слайд

Для цього вам потрібно згорнути вікно презентації, відкрити папку Космос та знайти файл під назвою «Смайли».

Кожен слайд даної презентації буде відповіддю на моє запитання. Тож перейдіть в режим перегляду презентації. Перегляньте всі слайди.

Продемонструйте відповідь на моє запитання.

— Сьогодні на уроці ви дізнались щось нове?

— Ви навчились додавати до слайду малюнки?

— Зрозуміли, як додавати анімацію до об’єктів?

— Я дякую вам за роботу на уроці. Ви були просто молодці! Ті знання, які ви отримали сьогодні, допоможуть вам бути більш сучасними, обізнаними та знадобляться при навчанні в старших класах. А дізнатись більше про космос вам допоможе Інтернет.

Источник

Моя подорож у космос

Відео YouTube

Дитячі кімнати для любителів космосу 🚀 👩‍🚀

Тема. Як людина підкорює космос ?

Мета: формувати в учнів уявлення про те, як людина досліджу є космос ;

розвивати вміння порівнювати і робити висновки, правильно і чітко висловлювати свої думки; виховувати зосередженість, увагу та спостережливість, старанність.

І. Ранкова зустріч

Раз, два, три, чотири, п ’ ять

Почнемо космос вивчать.

В небі сонце і планети,

Ясні зорі і комети.

Ми вітання всім шлемо –

Дружно в космос летимо !

2. Групове заняття«Показую настрій»

Запропонуйте учням зобразити свій настрій за допомогою міміки та жестів.

3. Г ра «Космічна подорож»

Вихователь разом із дітьми влаштовується на килимку й починає «подорож»: «Ми прилетіли на космодром. Швидше сідайте в космічні шатли. Пристебніться. Починаємо політ».

— Під час зльоту відчуваємо незначне струшування (підстрибуємо).

— Шатли почало хитати (нахили тіла).

— Тепер ми відчуваємо невагомість (обертання тулубом).

— Атака астероїдів (уникаємо їх, нахиляючись назад, уперед, праворуч, ліворуч).

— Небезпека знизу (підняття стегон).

ІІ. Робота над темою урока

Слово «космос» з грецької перекладається як «порядок», «устрій», «впорядкованість». У стародавні часи так називали світобудову – тобто йшлося про Лад напротивагу Хаосу. Зараз космос – це все, що існує за межею земної атмосфери. Таке поняття космічного простору припускає його нескінченність.

Учені умовно поділяють Весвіт на кілька частин. Отож, космос єдалекий (міжзоряний простір; міжгалактичний простір)

близький (навколоземний космічний простір; міжпланетний простір)

— Я к людина досліджує космос?

З давніх часів, спостерігаючи небо, люди використовували різні вимірювальні прилади, які дозволяли визначати положення тіл на небі. А чотириста років тому був створений прилад для спостереження! — Телескоп. За допомогою телескопів люди змогли відкрити безліч небесних тіл.
Сьогодні в багатьох країнах світу є величезні обсерваторії, де вчені проводять дослідження космосу.

Космос – це суцільні цікавинки, нумо знайомитися з ними.

Юпітер може вмістити в себе тисячу планет розміром з нашу Землю. Але при цьому Сонце більше за цього гіганта, хоча якщо порівнювати наше головне світило з іншими зірками у Всесвіті – то воно виявиться неймовірно крихітним. Наприклад, зірка Великий пес більша за Сонця в півтори тисячі разів.

Одна доба на Венері триває 224,7 «земних» дні, тобто понад 7 місяців. Венера – це також єдина планета Сонячної системи, яка обертається проти годинникової стрілки

Ви не змогли б пройтися по Юпітеру, Сатурну, Урану або Нептуну, тому що у них немає твердої поверхні.

Читайте также:  Фонарь 2028 led 16хled 3хaa регулировка яркости подвес кемпинг космос koc2028led

Якби Земля оберталася навколо Сонця в зворотну сторону, то рік був би на два дні коротшим.

Нагадаємо, що сам Місяць не світить. Те світіння, яке ми спостерігаємо по ночах, – це відбите супутником Землі світло Сонця.

Кожну хвилину Земля пролітає 19 300 кілометрів.

Температура на орбіті Землі дорівнює + 4 °С

Навколо нашої планети обертається понад 8 тисяч одиниць космічного сміття.

Відстань до найближчої (після Сонця) від нас зірки (Проксіми Центавра) становить 4,24 світлових роки.

Вчені вважають, що планети, схожі на Землю, є у кожної шостої зірки. Це означає, що тільки в нашій Галактиці може бути близько 33 млрд планет, придатних для життя.

Люди завжди бачать один і той же бік Місяця. Гравітаційне поле Землі сповільнює обертання Місяця навколо своєї осі, тому своє обертання планета проходить за той же час. Крім того, зворотна сторона Місяця більш горбиста порівняно з тією, яку видно.

Міжнародна космічна станція – найдорожчий об’єкт в історії людства.

У космосі панує тиша, адже там немає середовища для поширення звуку. Тим, хто любить помовчати, космос напевно припав би до душі.

Перша земна істота в космосі – собака Лайка, яка була запущена в космічний простір на «Супутнику-2» в 1957 році. Собака загинула на кораблі через брак повітря. А сам супутник згорів в атмосфері Землі через порушення своєї орбіти.

-Х то перший полетів у космос ?

(П ерший політ здійснив радянський астронавт Юрій Гагарін. 12 квітня 1961 року він пробув на орбіті 108 хвилин. З невеликим запізнень після нього в космос полетів американець Алан Шепард.

Перша жінка в космосі – Валентина Терешкова. Її політ тривав понад майже три доби. Щоправда, Терешкова дуже погано почувалася та отримала серйозні проблеми зі здоров’ям. Це стало однією з причин, чому наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.

Коли Ніл Армстронг ступив на Місяць, він сказав свої знамениті слова: «Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства». До слова, досі люди побували на поверхні супутника Землі тільки раз – 20 липня 1969 року.

З Місяця космонавти привезли в цілому 380 кг місячної породи. Натомість там вони залишили платівку з історичним записом і власними автографами.

Прийнято вважати, що людина вибухає в космосі без скафандра. Мовляв, тиск, з яким космос буде впливати на людський організм, призведе до того, що тіло просто розірве на частини. Насправді ж космонавт без скафандра буде почуватися у відкритому космосі нітрохи не гірше, ніж у звичайній воді. Шкіра буде тривалий час підтримувати нормальну температуру, а серце буде качати кров, як ні в чому не бувало. Єдина небезпека – відсутність кисню.

— Як ви уявля єте інші планети?

Гра-фантазування «Казкова планета»

· В чені до сьогодні не мають однозначної відповіді на запитання: «Чи існує життя на інших планетах?»

Уявіть, що десь у Всесвіті є маленька казкова планета, на якій, можливо,

живуть веселі та смішні істоти . Намалюйте їх.

· М ешканці казкової планети дуже люблять математику і бавляться в різніматематичні ігри. Розв’яжіть приклади ,які вони вам приготували.

Источник

Adblock
detector